Pinterest, a fit inspiracje

fit inspiracje

Fit inspiracje w internecie

Podczas wszystkich kursów trenera personalnego przychodzi taki dzień, w którym to nasi kursanci uczą się tego, jak promować się w Internecie. Zajęcia z e-marketingu, bo o tym mowa, to właśnie tam staram się przekazać wiedzę na temat możliwości jakie dają media społecznościowe oraz szeroko rozumiany Internet.

Pierwszym krokiem jest pomysł na siebie, kolejnymi są bez wątpienia: wyznaczenie sobie celów, określanie sposobu ich realizacji oraz sprecyzowanie grupy docelowej. W dzisiejszym artykule chciałbym się skupić na tym pierwszy kroku, czyli znalezieniu pomysłu na siebie.

W obecnych czasach z pomocą w tej kwestii przychodzą nam media społecznościowe. Tych, z których można czerpać różnego rodzaju inspiracje jest mnóstwo, jak chociażby Instagram. Tam właśnie możemy znaleźć miliony zdjęć, które ukazują różnego rodzaju fit stylizacje modowe, znaleźć możemy tam również liczne przepisy na fit jedzenie czy nawet gotowe treningi. Ale nie na Instagramie chciałbym się skupić.

Pinterest, co to jest?

Jest to serwis internetowy, który moim zdaniem nie jest wystarczająco jeszcze w Polsce doceniany, czyli Pinterest. Potocznie nazywany  jest„internetową tablicą korkową”, moim zdaniem bardzo trafne porównanie, gdyż właśnie taka jest główna idea tego serwisu. Pin – to słowo nieodłącznie kojarzy się właśnie z tym serwisem, to właśnie za pomocą wirtualnych pinesek przypinamy do naszych tablic znalezione przez nas zdjęcia, infografiki czy inne formy graficzne. Możemy tworzyć swoje własne tematyczne tablice, na których dodawać i przypinać możemy także nasze autorskie obrazy. Możliwość ich dokładnego opisania oraz dodania linków, wywiera pozytywny wpływ, pod kątem pozycjonowania na naszą stronę www czy bloga. Kolejną ciekawostką jest fakt, że aż 80% użytkowników Pinterest to kobiety!

fit inspiracje pinterest

Fit inspiracje na Pinterest

Dziesiątki milionów zdjęć – jestem pewien, że nie przesadzam z tą liczbą – to zawartość bazy zdjęć na Pintereście. Ekstremalnie wygodna wyszukiwarka, która jest chyba jedną z najlepszych, jakie widziałem na stronach www, pozwala przeszukiwać zasoby strony pod kątem wielu słów kluczowych jednocześnie.

Dajmy na to chcemy wyszukać motywujące obrazy w kontekście fitnessu. Nic prostszego. Wpisujemy w wyszukiwarkę słowa – fitness, inspiracje, motywacja. Wynikiem wyszukiwania będzie praktycznie niekończąca się lista zdjęć, które naprawdę dokładnie odzwierciedlają nasze zapytanie. Interesują nas to, jak dobrze i modnie ubrać się na siłownie…siłownia, moda, ubrania, po kilku sekundach otrzymujemy niezliczone obrazu ciuchów na siłownie.

Oczywiście, biorąc fakt, iż 70% Internetu jest w języku angielskim, to warto wyszukiwać także w języku angielski – poza większą liczbą dostępnych zdjęć, będziemy mogli także czerpać fit inspiracje z za oceanu czy innych zakątków świata. Korzystanie z zagranicznych zasobów i przeglądanie takich zdjęć pozwala nam śledzić najnowsze trendy w treningu, ubiorze, diecie, a nawet maszynach do ćwiczeń. Całkiem możliwe, że znajdziesz coś, co pozwoli Ci się wybić ponad innych trenerów czy inne siłownie w twojej okolicy! Z pewnością warto spróbować i dać się porwać wirowi milionów zdjęć krążących po serwisie Pinterest.

Share

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *