Marek Ślusarczyk

Marek Ślusarczyk

Absolwent AWF Katowice na kierunku fizjoterapia. Doświadczony trener personalny oraz instruktor kettlebell. W pracy z klientami stawia na osiąganie wymiernych wyników sportowych pamiętając o ciągłym dbaniu o jakość i poprawę wzorców ruchowych, jak również o profilaktykę kontuzji.

Interesuje się przede wszystkim przygotowaniem motorycznym oraz jako fizjoterapeuta pracą na tkankach miękkich. Nieustannie podnosi swoje kompetencje poprzez uczestnictwo w szkoleniach, konferencjach oraz warsztatach takich jak: NCSC (EPI), Anatomy Trains, Fascia as a sensory organ (R. Schleip), Terapia punktów spustowych, Kinesiotaping, Kształtowanie motoryczne w ujęciu funkcjonalnym, Ocena funkcjonalna FMS, Y-Balance Test, Strategie odżywiania w sporcie wyczynowym (Uwe v. Renteln), Evidence Based Nutrition.

Prywatnie pasjonat wycieczek górskich, sportów ekstremalnych oraz sportów walki.

Prowadzone zajęcia:

Karol Paś

Karol Paś

Szkoleniowiec

Trener CrossFit Level 1, Trener Kettlebell, Trener Personalny. Od lat związany z treningiem siłowym. Szuka metod prowadzących do maksymalnego rozwoju z wykorzystaniem jak najprostszych środków. Jest zwolennikiem budowania solidnych podstaw. Wykorzystując ćwiczenia funkcjonalne skupia się na ogólnej poprawie zdrowia i poziomu sprawności podopiecznych. Kładzie mocny nacisk na dobór ćwiczeń eliminujących słabe strony ćwiczących.

Do osobistych zainteresowań sportowych należą w szczególności sporty zjazdowe - Enduro MTB i narciarstwo, a także koszykówka i podnoszenie ciężarów. Metodyka treningowa zawodników, jak również wiedza o sprzęcie potrzebnym do ich wykonywania, to jego główna pasja.

Prowadzone zajęcia:

Mariusz Furmanek

Szkoleniowiec

Doktor nauk o kulturze fizycznej, wykładowca AWF Katowice, fizjoterapeuta, nauczyciel Wychowania Fizycznego. Instruktor wielu dyscyplin sportowych m.in. pływanie, kajakarstwo, snowboard SITS, fitness, instruktor odnowy biologicznej i masażu (specjalizacja masaż sportowy), instruktor Indoor Cycling Evolution federacji włoskiej (E.F.A.). Stale podnosi swoje kwalifikacje zawodowe. Obecnie słuchacz studiów podyplomowych: Przygotowanie Motoryczne w grach zespołowych. Uczestniczył w wielu międzynarodowych szkoleniach i seminariach z zakresu treningu funkcjonalnego i przygotowania motorycznego. Ukończył m.in. TRX Group suspension training, PNF podstawowy, S-E-T Therapy Master System - obecnie REDCORD, kinesiology taping.

Doświadczenie w prowadzeniu zajęć grupowych zdobył pracując ze studentami i sportowcami podążając za mottem „ucząc innych sami się uczymy…”

Swoją pasję - SPORT łączy z pracą zawodową prowadząc badania naukowe w zakresie propriocepcji, treningu funkcjonalnego, kontroli motorycznej oraz szeroko pojętej diagnozy motoryczności człowieka.

Prowadzone zajęcia:

Krzysztof Laber

Szkoleniowiec

Absolwent Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, specjalista chirurgii ogólnej szczególnie zaangażowany w problematykę leczenia niegojących się ran przewlekłych. Współwłaściciel siłowni działających pod marką Stacja-Fitness na Śląsku Cieszyńskim. Trener personalny, instruktor treningu w podwieszeniu.

Od wielu lat łączę sportową pasję z pracą lekarza starając się obalać liczne niepotwierdzone badaniami mity na temat treningów sportowych i suplementacji w sporcie. W związku z jego zawodem widzi jak wielkim problemem jest temat niewłaściwie prowadzonych treningów z osobami cierpiącymi na różne schorzenia, zarówno z dziedziny chorób wewnętrznych jak tez chorób układ ruchu. Wie jak wielką korzyść niesie dla osób chorych właściwie zaplanowany wysiłek fizyczny, wie też jakie szkody im może przynieść źle zaplanowany trening.

W Rockfit Academy prowadzi zajęcia w ramach Kursu Medical Fitness zgodnie z autorskim programem. Chce podzielić się swoją wiedzą z wszystkimi, którzy pragną prawidłowo trenować swoich podopiecznych i wpływać na poprawę zarówno ich jak i swojego zdrowia.

Prowadzone zajęcia:

Ania Sadowska

Szkoleniowiec

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach na kierunku Dietetyka, specjalność Dietetyka kliniczna. Trener personalny, instruktor kettlebell Rockfit. Aktualnie dokształca się z dziedziny psychodietetyki, aby podchodzić do podopiecznych jeszcze bardziej profesjonalnie. Wiedzę czerpie z różnych źródeł naukowych, nie propaguje tylko jednego nurtu żywieniowego czy treningowego.

Jest współzałożycielem „Od Poniedziałku”, gdzie próbuje przekazać trudną wiedzę w prosty sposób. Porusza szeroki zakres tematów: od konieczności picia wody, poprzez odchudzanie i trening, aż do mechanizmów biochemicznych zachodzących w organizmie.

W pracy z podopiecznymi stawia duży nacisk na ich wygodę – komponuje posiłki pasujące do ich preferencji, modyfikuje na bieżąco wszystkie problematyczne aspekty diety, a prowadząc treningi nie pozwala na nudę. Uważa, że aby osiągnąć założony cel, klient musi nauczyć się czuć ciągłą satysfakcję z najmniejszego postępu i potrafić docenić swoje zmagania.

Prywatnie nie lubi rozczarowań, dlatego wszystko dopina na ostatni guzik.

Prowadzone zajęcia:

Piotr Boczarski

Szkoleniowiec

Absolwent Śląskiego Uniwesytetu Medycznego na kierunku Dietetyka, specjalność Dietetyka kliniczna, Trener Personalny.

Wiedzę teoretyczną rozszerza uczestnicząc w licznych szkoleniach, konferencjach oraz śledząc najnowsze doniesienia naukowe. Szczególnie zainteresowany dietetyką sportową oraz żywieniem i suplementacją osób aktywnych. Pracując z podopiecznymi, zarówno w gabinecie jak i na siłowni, zawsze stawia na edukację i stara się wyjaśnić procesy zachodzące w organizmie w możliwie najbardziej przystępny sposób.

Łącząc wiadomości z zakresu dietetyki i treningu funkcjonalnego dąży do jak najlepszej poprawy zdrowia i sprawności klienta. Jako współzałożyciel „Od Poniedziałku” stale dzieli się swoją wiedzą z widzami. Na co dzień nie zapomina o tym, jak ważna jest regeneracja.

Prowadzone zajęcia:

Witold Gawlas

Szkoleniowiec

Absolwent AWF w Krakowie, fizjoterapeuta, ratownik wodny, instruktor Nordic Walking. Jako kierownik wydziału rehabilitacji sanatorium uzdrowiskowego w Ustroniu, ma duże doświadczenie w pracy przede wszystkim z osobami dorosłymi, ale również z dziećmi niepełnosprawnymi intelektualnie oraz ruchowo.

Ciągle podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w różnego rodzaju warsztatach i kursach takich jak: PNF, Kinesiotaping, Terapia Punktów Spustowych, Taping Sportowy, Terapia wg. Ackermana, Funkcjonalna Terapia Powięziowa.

Prowadzone zajęcia:

Martyna Herman

Szkoleniowiec

Trener personalny, masażysta, trener CrossFit Lvl1, instruktor fitness, TRX i Indoor Cycling. Czynna zawodniczka klubu podnoszenia ciężarów LSSS Maków Mazowiecki, gdzie trenuje pod okiem trenera kadry narodowej. W 2016 roku zdobyła złoty medal na Młodzieżowych Mistrzostwach Śląska.

Jest wzorem zdrowego odżywiania się i stylu życia. W pracy trenera wykorzystuje zdobytą widzę i doświadczenie w celu ułożenia najbardziej optymalnego planu treningowego oraz żywieniowego dla sprostania oczekiwaniom klientów. W zajęciach grupowych stosuje ćwiczenia siłowe oraz wytrzymałościowe, które efektywnie wspomagają pracę nad rzeźbą sylwetki oraz utratą zbędnych kilogramów.

Posiada certyfikowane umiejętności z zakresu: Step Aerobiku, Aerobiku Klasycznego, Pilatesu oraz Rolowania

W trakcie treningów łączy ciężką pracę i dyscyplinę z humorem i dobrą zabawą. Swoją pasją i charyzmą zmotywuje do ćwiczeń każdego.

Prowadzone zajęcia:

Daria Gańczarska

Szkoleniowiec

Absolwentka dietetyki klinicznej na Śląskim Uniwersytecie Medycznym, inżynier biotechnologii, trener personalny, członek zespołu Centrum Diagnostyki i Leczenia Pokrzywek przy Oddziale Klinicznym Chorób Wewnętrznych, Dermatologii i Alergologii Szpitala Specjalistycznego w Zabrzu.

Z powodzeniem łączy pracę z pasją, jaką jest żywienie człowieka oraz sport. W kręgu jej zainteresowań leży przede wszystkim odżywianie osób aktywnych stosujących diety alternatywne- wegetariańską i wegańską oraz żywienie w chorobach skórnych. Sposobami na zdrowy styl życia dzieli się na własnym kanale You Tube FoodAndFitness. W swojej pracy stawia przede wszystkim na edukację podopiecznych tak, aby z czasem sami doskonale wiedzieli w jaki sposób powinni się odżywiać oraz trenować.

Prywatnie od 10 lat stosuje dietę roślinną, uwielbia zwierzęta, podróże oraz treningi z żelastwem.

Alina Sitek

Alina Sitek

Szkoleniowiec

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach na kierunku Fizjoterapia. Trener personalny, Instruktor Szkolenia Podstawowego Polskiego Związku Jeździeckiego. Jako Junior wielokrotna uczestniczka zawodów jeździeckich, podczas których zdobywała pierwsze osiągnięcia sportowe między innymi: Mistrz Okręgu Podkarpackiego w kat. junior w Ujeżdżeniu 2013r.

Aktualnie w codziennej pracy z klientami łączy fizjoterapię z treningami personalnymi. Interesuje się głównie tematyką treningów medycznych oraz treningów kobiet w ciąży i po porodzie. Cały czas dokształca się w zakresie swoich zainteresowań.

Uczestniczyła w szkoleniach takich jak: Medical Fitness; Terapia kobiet w ciąży; NCSC I (EPI); Badanie i fizjoterapia funkcjonalna w uszkodzeniach stawu barkowego i kolanowego (B. Rutowicz); Sensomotoryka i system GymStick oraz równowaga mięśniowa i stabilizacja poszczególnych stawów Thera- Band Academy; Trigger Ponts Therapy i zintegrowane techniki nerwowo - mięśniowe; Masaż tkanek głębokich; Programowanie treningowe oraz wielu innych.

Prywatnie uwielbia poznawać nowych, pozytywnych ludzi.

Prowadzone zajęcia:

Adam Herman

Adam Herman

Szkoleniowiec

Doświadczony trener personalny, licencjonowany instruktor zajęć grupowych z wykorzystaniem taśm TRX, instruktor wielu innych form zajęć grupowych. Specjalizuje się w treningu funkcjonalnym, w szczególności w treningu w podwieszeniu i poprawianiu funkcji poprzez trening podnoszenia ciężarów. Jako pierwszy w Polsce ukończył kurs instruktorski drugiego stopnia – "TRX® Sports Medicine Suspension Training Course”.

Ukończył również Szkolenie Olympic Weightlifting pod okiem trenera kadry narodowej i kadry olimpijskiej Ireneusza Pepłowskiego.

W treningu personalnym wraz z osiąganiem celu treningowego skupia się na aspekcie zdrowotnym i przygotowaniu motorycznym. Jego zainteresowania to dwubój olimpijski, trening funkcjonalny w przygotowaniu pod różne dyscypliny sportu.

We własnym rozwoju, jak i w prowadzeniu swoich podopiecznych, stawia na przekrojowość i ogólną sprawność.

Prowadzone zajęcia:

Tomasz Cybulski

Tomasz Cybulski

Szkoleniowiec

Od lat łączy świat informatyki ze światem sportu, biorąc udział w projektach informatycznych związanych ze sportem. Mocno związany ze środowiskiem piłki nożnej. Jest wielokrotnym medalistą Akademickich Mistrzostw Polski i Śląska w futsalu.

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach na kierunkach Informatyka i Ekonometria oraz Zarządzanie - specjalność biznes elektroniczny. Wieloletni pracownik Biura Promocji i Nowych Mediów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz współtwórca internetowego dziennika dla trenerów piłki nożnej - ProTrainUp. Półfinalista ogólnoświatowego konkursu Google Online Marketing Challenge. Certyfikowany Specjalista ds. monitorigu i analizy Internetu Brand24

Prowadzone zajęcia: