Marek Ślusarczyk

Marek Ślusarczyk

Absolwent AWF Katowice na kierunku fizjoterapia. Jako aktywny zawodowo fizjoterapeuta nieustannie podnosi swoje kompetencje poprzez uczestnictwo w szkoleniach, konferencjach oraz warsztatach pod okiem najlepszych światowych specjalistów, takich jak dr Robert Schleip, czy dr Remigiusz Rzepka.

Poprzez połączenie wiedzy z zakresu treningu i fizjoterapii jest rozchwytywanym trenerem przygotowania motorycznego. Dotychczas współpracował m.in. z zawodnikami jednej z drużyn ekstraklasy hokejowej u boku trenera kadry narodowej hokeja na lodzie. Przygotował Wiktorię Wosińską do International Championship Pole Art Experience, w których zdobyła złoty i brązowy medal. Aktualnie prowadzi trening motoryczny z Maciejem „Sową” Browarskim - zawodnikiem MMA organizacji FEN i Spartan Fight.

Ukończył wiele prestiżowych szkoleń międzynarodowych takich jak np. „Fascia as a sensory organ” oraz „Anatomy Trains Structure and Function", zdobywając respektowane na całym świecie punkty CEC (Continuing Education Credits). Stale rozwija się jako fizjoterapeuta („Terapia narzędziowa tkanek miękkich - Suche igłowanie Dry Needling"), trener personalny oraz trener przygotowania motorycznego (Przygotowanie motoryczne w ujęciu funkcjonalnym, NCSC - EPI, FMS1, FMS2, Y-Balance Test, Dmitry Klokov Weightlifting Seminar).

Jako sportowiec, rozwija się trenując MMA, BJJ oraz CrossFit, pasjonuje się wycieczkami wysokogórskimi oraz treningiem kettlebell w warunkach outdoorowych (Instruktor Kettlebell).

Prowadzone zajęcia:

Karol Paś

Karol Paś

Instruktor Kettlebell Polskiego Związku Kettlebell i Fitness. Jeden z najlepszych instruktorów Girevoy Sport Kettlebell (softstyle) na Śląsku (TOP 3), mimo wieloletniego doświadczenia w treningu z odważnikami kulowymi wciąż rozwija się poprzez uczestnictwo w licznych szkoleniach.

Trener CrossFit Level 1. Trener personalny mocno związany z treningiem siłowym. Szuka metod prowadzących do maksymalnego rozwoju z wykorzystaniem jak najprostszych środków. Jest zwolennikiem budowania solidnych podstaw. Wykorzystując ćwiczenia funkcjonalne skupia się na ogólnej poprawie zdrowia i poziomu sprawności podopiecznych. Kładzie mocny nacisk na dobór ćwiczeń eliminujących słabe strony ćwiczących. Od lat zgłębia i stosuje metody światowych specjalistów takich jak Mark Rippetoe, Louie Simmons, Christian Thibaudeau.

Aktywny zawodnik Enduro MTB stale rozwija się jako sportowiec biorąc udział w licznych zawodach rangi krajowej. Jako pasjonat kolarstwa górskiego stosuje metodykę Joe Friel'a podczas budowania podstaw wydolności u swoich podopiecznych. Jego główny środek transportu, niezależnie od pory roku i warunków drogowych, to rower szosowy.

Prowadzone zajęcia:

Mariusz Furmanek

Doktor nauk o kulturze fizycznej, wykładowca AWF Katowice, fizjoterapeuta, nauczyciel Wychowania Fizycznego. Instruktor wielu dyscyplin sportowych m.in. pływanie, kajakarstwo, snowboard SITS, fitness, instruktor odnowy biologicznej i masażu (specjalizacja masaż sportowy), instruktor Indoor Cycling Evolution federacji włoskiej (E.F.A.). Stale podnosi swoje kwalifikacje zawodowe. Obecnie słuchacz studiów podyplomowych: Przygotowanie Motoryczne w grach zespołowych. Uczestniczył w wielu międzynarodowych szkoleniach i seminariach z zakresu treningu funkcjonalnego i przygotowania motorycznego. Ukończył m.in. TRX Group suspension training, PNF podstawowy, S-E-T Therapy Master System - obecnie REDCORD, kinesiology taping.

Doświadczenie w prowadzeniu zajęć grupowych zdobył pracując ze studentami i sportowcami podążając za mottem „ucząc innych sami się uczymy…”

Swoją pasję - SPORT łączy z pracą zawodową prowadząc badania naukowe w zakresie propriocepcji, treningu funkcjonalnego, kontroli motorycznej oraz szeroko pojętej diagnozy motoryczności człowieka.

Prowadzone zajęcia:

Krzysztof Laber

Absolwent Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, specjalista chirurgii ogólnej szczególnie zaangażowany w problematykę leczenia niegojących się ran przewlekłych. Współwłaściciel siłowni działających pod marką Stacja-Fitness na Śląsku Cieszyńskim. Trener personalny, instruktor treningu w podwieszeniu.

Od wielu lat łączę sportową pasję z pracą lekarza starając się obalać liczne niepotwierdzone badaniami mity na temat treningów sportowych i suplementacji w sporcie. W związku z jego zawodem widzi jak wielkim problemem jest temat niewłaściwie prowadzonych treningów z osobami cierpiącymi na różne schorzenia, zarówno z dziedziny chorób wewnętrznych jak tez chorób układ ruchu. Wie jak wielką korzyść niesie dla osób chorych właściwie zaplanowany wysiłek fizyczny, wie też jakie szkody im może przynieść źle zaplanowany trening.

W Rockfit Academy prowadzi zajęcia w ramach Kursu Medical Fitness zgodnie z autorskim programem. Chce podzielić się swoją wiedzą z wszystkimi, którzy pragną prawidłowo trenować swoich podopiecznych i wpływać na poprawę zarówno ich jak i swojego zdrowia.

Prowadzone zajęcia:

Ania Sadowska

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach na kierunku Dietetyka, specjalność Dietetyka kliniczna. Trener personalny, instruktor kettlebell Rockfit. Aktualnie dokształca się z dziedziny psychodietetyki, aby podchodzić do podopiecznych jeszcze bardziej profesjonalnie. Wiedzę czerpie z różnych źródeł naukowych, nie propaguje tylko jednego nurtu żywieniowego czy treningowego.

Jest współzałożycielem „Od Poniedziałku”, gdzie próbuje przekazać trudną wiedzę w prosty sposób. Porusza szeroki zakres tematów: od konieczności picia wody, poprzez odchudzanie i trening, aż do mechanizmów biochemicznych zachodzących w organizmie.

W pracy z podopiecznymi stawia duży nacisk na ich wygodę – komponuje posiłki pasujące do ich preferencji, modyfikuje na bieżąco wszystkie problematyczne aspekty diety, a prowadząc treningi nie pozwala na nudę. Uważa, że aby osiągnąć założony cel, klient musi nauczyć się czuć ciągłą satysfakcję z najmniejszego postępu i potrafić docenić swoje zmagania.

Prywatnie nie lubi rozczarowań, dlatego wszystko dopina na ostatni guzik.

Prowadzone zajęcia:

Piotr Boczarski

Absolwent Śląskiego Uniwesytetu Medycznego na kierunku Dietetyka, specjalność Dietetyka kliniczna, Trener Personalny.

Wiedzę teoretyczną rozszerza uczestnicząc w licznych szkoleniach, konferencjach oraz śledząc najnowsze doniesienia naukowe. Szczególnie zainteresowany dietetyką sportową oraz żywieniem i suplementacją osób aktywnych. Pracując z podopiecznymi, zarówno w gabinecie jak i na siłowni, zawsze stawia na edukację i stara się wyjaśnić procesy zachodzące w organizmie w możliwie najbardziej przystępny sposób.

Łącząc wiadomości z zakresu dietetyki i treningu funkcjonalnego dąży do jak najlepszej poprawy zdrowia i sprawności klienta. Jako współzałożyciel „Od Poniedziałku” stale dzieli się swoją wiedzą z widzami. Na co dzień nie zapomina o tym, jak ważna jest regeneracja.

Prowadzone zajęcia:

Witold Gawlas

Absolwent AWF w Krakowie, fizjoterapeuta, ratownik wodny, instruktor Nordic Walking. Jako kierownik wydziału rehabilitacji sanatorium uzdrowiskowego w Ustroniu, ma duże doświadczenie w pracy przede wszystkim z osobami dorosłymi, ale również z dziećmi niepełnosprawnymi intelektualnie oraz ruchowo.

Ciągle podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w różnego rodzaju warsztatach i kursach takich jak: PNF, Kinesiotaping, Terapia Punktów Spustowych, Taping Sportowy, Terapia wg. Ackermana, Funkcjonalna Terapia Powięziowa.

Prowadzone zajęcia:

Martyna Herman

Trener personalny, masażysta, trener CrossFit Lvl1, instruktor fitness, TRX i Indoor Cycling. Czynna zawodniczka klubu podnoszenia ciężarów LSSS Maków Mazowiecki, gdzie trenuje pod okiem trenera kadry narodowej. W 2016 roku zdobyła złoty medal na Młodzieżowych Mistrzostwach Śląska.

Jest wzorem zdrowego odżywiania się i stylu życia. W pracy trenera wykorzystuje zdobytą widzę i doświadczenie w celu ułożenia najbardziej optymalnego planu treningowego oraz żywieniowego dla sprostania oczekiwaniom klientów. W zajęciach grupowych stosuje ćwiczenia siłowe oraz wytrzymałościowe, które efektywnie wspomagają pracę nad rzeźbą sylwetki oraz utratą zbędnych kilogramów.

Posiada certyfikowane umiejętności z zakresu: Step Aerobiku, Aerobiku Klasycznego, Pilatesu oraz Rolowania

W trakcie treningów łączy ciężką pracę i dyscyplinę z humorem i dobrą zabawą. Swoją pasją i charyzmą zmotywuje do ćwiczeń każdego.

Prowadzone zajęcia:

Daria Gańczarska

Absolwentka dietetyki klinicznej na Śląskim Uniwersytecie Medycznym, inżynier biotechnologii, trener personalny, członek zespołu Centrum Diagnostyki i Leczenia Pokrzywek przy Oddziale Klinicznym Chorób Wewnętrznych, Dermatologii i Alergologii Szpitala Specjalistycznego w Zabrzu.

Z powodzeniem łączy pracę z pasją, jaką jest żywienie człowieka oraz sport. W kręgu jej zainteresowań leży przede wszystkim odżywianie osób aktywnych stosujących diety alternatywne- wegetariańską i wegańską oraz żywienie w chorobach skórnych. Sposobami na zdrowy styl życia dzieli się na własnym kanale You Tube FoodAndFitness. W swojej pracy stawia przede wszystkim na edukację podopiecznych tak, aby z czasem sami doskonale wiedzieli w jaki sposób powinni się odżywiać oraz trenować.

Prywatnie od 10 lat stosuje dietę roślinną, uwielbia zwierzęta, podróże oraz treningi z żelastwem.

Alina Sitek

Alina Sitek

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach na kierunku Fizjoterapia. Trener personalny, Instruktor Szkolenia Podstawowego Polskiego Związku Jeździeckiego. Jako Junior wielokrotna uczestniczka zawodów jeździeckich, podczas których zdobywała pierwsze osiągnięcia sportowe między innymi: Mistrz Okręgu Podkarpackiego w kat. junior w Ujeżdżeniu 2013r.

Aktualnie w codziennej pracy z klientami łączy fizjoterapię z treningami personalnymi. Interesuje się głównie tematyką treningów medycznych oraz treningów kobiet w ciąży i po porodzie. Cały czas dokształca się w zakresie swoich zainteresowań.

Uczestniczyła w szkoleniach takich jak: Medical Fitness; Terapia kobiet w ciąży; NCSC I (EPI); Badanie i fizjoterapia funkcjonalna w uszkodzeniach stawu barkowego i kolanowego (B. Rutowicz); Sensomotoryka i system GymStick oraz równowaga mięśniowa i stabilizacja poszczególnych stawów Thera- Band Academy; Trigger Ponts Therapy i zintegrowane techniki nerwowo - mięśniowe; Masaż tkanek głębokich; Programowanie treningowe oraz wielu innych.

Prywatnie uwielbia poznawać nowych, pozytywnych ludzi.

Prowadzone zajęcia:

Adam Herman

Adam Herman

Doświadczony trener personalny, aktywny zawodnik śląskiego klubu podnoszenia ciężarów. Zdobywał doświadczenie jako trener przygotowania motorycznego kadry narodowej seniorek w podnoszeniu ciężarów oraz jednej z drużyn polskiej ekstraklasy hokejowej. Prowadził trening motoryczny m.in. jednego z najlepszych pilotów akrobatycznych świata formuły Red Bull Air Race oraz Mistrzyni Europy Seniorek w podnoszeniu ciężarów.

Aktualnie prowadzi motorycznie Igę Odrzywołek - Reprezentantkę Polski w Beach Tennis oraz Magdalenę Pasko - wielokrotną Mistrzynię Polski Seniorek w podnoszeniu ciężarów. Licencjonowany instruktor zajęć grupowych z wykorzystaniem taśm TRX. Jako pierwszy w Polsce ukończył kurs instruktorski drugiego stopnia – "TRX® Sports Medicine Suspension Training Course”.

Szkolił się pod okiem trenera kadry narodowej i kadry olimpijskiej Jacka Mazura oraz Ireneusza Pepłowskiego, a także mistrza świata i w-ce mistrza olimpijskiego Dmitry Klokova.

Former Manager w prestiżowym Centrum Sportowym Bażantowo Sport. W pracy z podopiecznymi skupia się na przekrojowości treningu, aspekcie zdrowotnym w treningu personalnym i poprawie sprawności. Jego zainteresowania to dwubój olimpijski i trening funkcjonalny w przygotowaniu pod różne dyscypliny sportu.

Prowadzone zajęcia:

Tomasz Cybulski

Tomasz Cybulski

Od lat łączy świat informatyki ze światem sportu, biorąc udział w projektach informatycznych związanych ze sportem. Mocno związany ze środowiskiem piłki nożnej. Jest wielokrotnym medalistą Akademickich Mistrzostw Polski i Śląska w futsalu.

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach na kierunkach Informatyka i Ekonometria oraz Zarządzanie - specjalność biznes elektroniczny. Wieloletni pracownik Biura Promocji i Nowych Mediów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz współtwórca internetowego dziennika dla trenerów piłki nożnej - ProTrainUp. Półfinalista ogólnoświatowego konkursu Google Online Marketing Challenge. Certyfikowany Specjalista ds. monitorigu i analizy Internetu Brand24

Prowadzone zajęcia: